UiPath Desktop Has Been Disconnected While Performing UI Actions Hatası Çözümü

5 Ekim 2020 in UIPATHUiPath Desktop Has Been Disconnected While Performing UI Actions Hatası Çözümü

1 aydır uzak makinede(UiRobot.exe’nin kurulu olduğu makine) sıkıntısız çalışan bir süreç bir anda çalışmamaya başladı. Log’ları incelediğimde “Desktop Has Been Disconnected While Performing UI Actions” diye bir hatayla karşılaştım. Arkadaşlarımın yönlendirmesiyle bunun sunucunun kapanması ya da uyku moduna geçmesi sebebiyle sürecin biz makinede Log Out durumdayken çalışmaması olduğunu öğrendim.

Böyle bir sorun varsa muhtemelen süreci Task Scheduler (Orchestrator tarafında durumun nasıl olduğundan haberdar değilim.) üzerinden tetiklediğinizde sürecin sizi makineden atmadığını göreceksiniz. Normalde bu Local Policy Security ayarlarından Log On As A Batch Job üzerinden düzeltilen bir şeydir. Öncelikle bu ayarı kontrol edip kullanıcımızın bu policy’de ekli olup olmadığından emin olmamız gerekir. Bunun için Çalıştır’dan gpedit.msc yazıp Local Policies -> User Rights Assignment menüsüne girip seçeneklerden Log On As A Batch Job seçeneğine çift tıklanır.

Benim durumumda kullanıcımın burada ekli olduğunu gördüm. Sorun buradan kaynaklanmıyordu. Bunun üzerine Credential Manager’a gidip kullanıcının uzak makineye bağlanırkenki login bilgilerinin olduğu bir generic credential oluşturdum. Credential’ı şu şekilde oluşturdum.

Internet or network address: UiPath:user=domain\username
User name: domain\username
Password: Your user’s password

Örnek :
Internet or network address: UiPath:user=ABC\ROBOT
Username : ABC\ROBOT
Password: 123456 🙂

Bunu bu şekilde oluşturduktan sonra Task Scheduler’a geldim. Create Task diyerek oluşturduğumuz görevde zamanlayacağımız batch dosyasının içine şu satırları yazdım.

“C:\ProgramFiles(x86)\UiPath\Studio\UiRobot.exe” – file=projedosyayolu\Main.xaml /monitored /cc /preferConsole

Ardından normal bir şekilde batch dosyasını tetiklediğimizde problemin kalmadığını gördüm.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Created by © Win Young Bilgi ve İletişim Teknolojileri A.Ş, 2020. All rights reserved.